Permo Akril Akrilik Dış Cephe Boyası

  • Zorlu atmosfer koşullarına dayanıklı
  • Yüksek alkali direncine sahip
  • Mükemmel örtücü, solmaya karşı dayanıklı
  • Üstün aderans gücü ile her yüzeye çok iyi tutunur

Permo Akril Akrilik Dış Cephe Boyası

Permo Akril Akrilik Dış Cephe Boyası, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, dekoratif renklerde, mat, son kat dış cephe boyasıdır. Boya öncesi hazırlıkları tamamlanmış her türlü dış cephe yapı elemanları üzerine uygulanabilir. Elastik yüzeylerde kullanılmamalıdır. Akrilik formülasyonu ile zorlu atmosfer koşullarına dayanıklı, yüksek alkali direncine sahip, mükemmel örtücü, solmaya karşı dayanıklı, uygulandığı yüzeylerin nefes almasını sağlayan bir boyadır. Üstün aderans gücü ile her yüzeye çok iyi tutunur. Uygulandığı yüzeyleri, güneş, nem ve dış ortamların yıpratıcı etkilerine karşı korur. Uygulaması çok kolay olup fırça, rulo izi göstermez, sıva hatalarını gizler.

Yüzey Hazırlama

Yeni Sıvalı Yüzeyler: Yüzeyler gözden geçirilerek kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalı, serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Yüzeyler üzerinde varsa çatlak, çukur veya kırıklar Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik Dış Cephe Macunu ile düzeltilmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar kesinlikle temizlenmelidir.

Eski Boyalı Yüzeyler: Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik Dış Cephe Macunu ile macunlanarak düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam, kuru ve tozsuz olduğu kontrol edilmelidir.

Astarlama: Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı arttırmak için sıva yüzeylere Permolit Permosar Silikonlu Dış Cephe Astarı veya Permolak Su Bazlı Akrilik Astar, macun gibi çok emici yüzeylere ise Permolit Permobinder’in tek kat uygulanması tavsiye edilir. Koyu renkli, eski boyalı sağlam yüzeylerde renk değişikliği yapılmak isteniyorsa Permolit Permokapar Örtücü Astarlar’dan biri ile tek kat astarlama yapılmalıdır. Son kat
uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için en az 6 saat beklenmesi gerekmektedir.

İnceltme: Su ile hacimce % 10-15 oranında inceltilmelidir.

Uygulama: Son kat uygulama için hazır hale gelen yüzeye fırça, rulo veya pistole ile en az 2 kat olarak tatbik edilir. Katlar arasında 4-6 saat beklenmelidir. Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

Depolama: Ağzı açılmamış ambalajında, palet üzerinde, serin ve kuru yerde, direkt güneş ışığından ve donmasından korunarak 3 yıl saklanabilir. Üst üste, 20 kg’lık ambalajlarda en fazla 5, 10 kg’lık ambalajlarda en fazla 6, 3.5 kg’lık ambalajlarda ise en fazla 7 ambalaj istiflenmelidir.